Limon Otu Yağı
Limon Otu Yağı

Limon Otu Yağı 10 ml

Fiyat : ₺70,00(KDV Dahil)

Latince adı: Cymbopogon flexuosus
İngilizce adı: Lemon grass
Familyası: Buğdaygiller (Poaceae)
Orijin ülke: Hindistan, Sri Lanka
 

:

Ürün Adı: LİMON OTU YAĞI

Ürün Markası:

ULUDAĞ HERBAL

Ürün Boyutu:

10ml

Özet Bilgi

Ürün Faydaları:

 

Limon otu yağı sağlık açısından oldukça faydalı bir aromatik yağdır. Limon otu, yemeklerde ve bitkisel ilaçlarda kullanılan tropikal, çimenli bir bitkidir. Limon otu bitkisinin yapraklarından ve saplarından elde edilen limon otu esansiyel yağı güçlü bir narenciye kokusuna sahiptir. Genellikle sabunlarda ve diğer kişisel bakım ürünlerinde bulunur.

Her ne kadar limon otu geleneksel olarak sindirim problemlerini ve yüksek tansiyonu tedavi etmek için kullanılmış olsa da, esansiyel yağın birçok potansiyel sağlık yararı vardır. Örneğin, stres, endişe ve depresyonu hafifletmek için aromaterapide popüler bir araçtır.

Kullanım Şekli:

 

Aromaterapide limon otu yağı kullanmak için, hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı veya jojoba yağı gibi 1 tatlı kaşığı taşıyıcı yağa, 12 damla limon otu esansiyel yağı ekleyin. Banyo küvetinize doldurduğunu sıcak suya bu karışımı ekleyin veya cildinize, bu aromaterapik yağ karışımı ile masaj yapın. 

Ayrıca doğrudan limon otu yağını da soluyabilirsiniz. Bir pamuk topuna veya peçeteye birkaç damla limon otu yağı ekleyin ve aromayı soluyun. Baş ağrısını gidermek için seyreltilmiş limon otu esansiyel yağı ile şakaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

Her doğal esansiyel yağ gibi bu yağı da kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmalısınız ve alerji testi yaptırmalısınız.

Cilde Faydaları:

Cilt tonikleri hakkında bildiğimi düşündüğüm her şeyi bıraktıktan sonra, nemlendirici, tonlayıcı ve antiseptik olan bir temizleyici yapabildim. Bu benim yeni sabah maskem, çünkü hasar görmüş, sivilce eğilimli cildi onarıp yenileyecek olsa da, akşam makyajınızı çıkarmayacak. Antiseptik, nemlendirici özellikleri ve koyu lekeleri çözme kabiliyeti için çiğ bal kullanıyorum. Daha sonra temizleyiciyi mükemmel şekilde tamamlayan ve tıkanmış gözenekleri daha fazla temizleyen birkaç damla çay ağacı yağı ekliyorum. Sonra, cildimi sıkılaştırmak ve gözeneklerimi küçültmek için iki damla limon otu yağı ekliyorum. Bu karışımı cam bir kavonozda, kapağı sıkı kapalı bir şekilde, serin, karanlık ve kuru bir yerde saklıyorum.