Nioli Yağı
Nioli Yağı

Nioli Yağı 10 ml

Fiyat : ₺15,00(KDV Dahil)

Latince adı: Melaleuca viridiflora
İngilizce adı: Niaouli
Familyası: Myrtaceae
Orijin ülke: Avustralya, Yeni Gine, Madagaskar
 

:

Niaouli yağı, çay ağacı yağ ailesinin bir üyesidir ve hem çay ağacını hem de cajeput'u (Melaleuca cajuputi) yakından andırır . Bu ağacın sadece yağdaki nörolidol içeriği için kullanılmak üzere oluşturulmuş bir 'Variety A' formu vardı.

Çok sayıda niaouli kemotipi vardır. Diğer bileşenlerde daha yüksek olanlar olsa da, Madagaskar'dan gelen petrolün çoğunluğu 1,8 cinolde yüksektir.

Cineole yüksek yağlar birçok koşul için oldukça yararlı olsa da, bebeklere veya küçük çocuklara nefes almayı engelleyebilecekleri için kullanılmamalıdır.

Niaouli Esansiyel Yağ Kullanımları

Bu ağaç nerede yetişirse büyür, insanlar onu tıbbi olarak kullanır. Birçok rahatsızlık için yararlı olabilir ve yerliler bunu sularını arıtmak için bile kullanırlar. İşte bu yararlı yağı kullanmanın birkaç yolu. Madagaskar halkı ateşleri kırmak, tıkanıklığı hafifletmek, baş ağrılarını azaltmak ve kas ağrıları ve ağrıları için niaouli kullanır.

Cilt bakımı Niaouli normalden yağlı veya akneye meyilli ciltler için faydalıdır . Tonlama tariflerine ekleyebilir veya gerektiğinde küçük seyreltmelerde kullanabilirsiniz.

Sedef hastalığı gibi rejenerasyonun gerekli olduğu diğer durumlar için de yararlıdır. İle Niaouli Karıştırma spikenard (hint sümbülü) özellikle yararlıdır.

Küçük kesikler ve yaralar için, niaouli, yarayı temizlemek ve iyileşme sürecinin başlamasına yardımcı olmak için bir yıkamada kullanılabilir. Bir sprey şişesinde yarım bardak damıtılmış suya 15 damla ekleyin. Her kullanımdan önce iyice çalkalayın.

Kaslar ve Eklemler

Madagaskar'daki insanlar, bu yağı kas-iskelet sisteminin ağrıları ve ağrıları için kullandıklarında bir şeye kapılırlar.

Bir dahaki sefere ağrı geldiğinde, aşağıdaki masaj yağını deneyin:

· 10 damla Niaouli

· 8 damla Sardunya (Pelargonium graveolens)

· 5 damla Karabiber (Piper nigrum) · 5 damla Tatlı Mercanköşk (Origanum majorana)

Yağları küçük bir koyu cam şişede iyice karıştırın. Kullanmak için, bir çay kaşığı taşıyıcı yağa beş damla karışım ekleyin ve etkilenen kas veya eklem üzerine sürün.

Solunum sistemi

İster üst ister alt solunum sistemi enfeksiyonu ile vurulun, mümkün olduğunca çabuk gitmesini istersiniz. Niaouli'deki cineole içeriği solunduğunuzda size yardımcı olabilir.

Niaouli'nin avantajlarından yararlanmak için yağı çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Bir dokudan teneffüs edin veya duşa birkaç damla ekleyin ve buharda nefes alın. Ayrıca, bir kase sıcak suya birkaç damla koyabilir, başınızın arkasına bir havlu koyabilir ve buharı soluyabilirsiniz.