Nioli Yağı 10 ml
Nioli Yağı 10 ml
Nioli Yağı 10 ml

Nioli Yağı 10 ml

Fiyat : ₺32,00(KDV Dahil)

Latince adı: Melaleuca viridiflora
İngilizce adı: Niaouli
Familyası: Myrtaceae
Orijin ülke: Avustralya, Yeni Gine, Madagaskar
 

:

Ürün Adı: NİOLİ YAĞI

Ürün Markası:

ULUDAĞ HERBAL

Ürün Boyutu:

10ml

Nioli uçucu yağı, içerisindeki Monoterpen bileşenlerden Sineol sayesinde tıkanmış solunum yolları, öksürük, bronşit, astım atakları, larenjit gibi uzun süren ve bizi çok rahatsız eden fakat antibiyotik gerektirmeyen rahatsızlıklarda koklanmasının ardından solunumu hızlıca açar ve rahatlama sağlar.

Nioli yağı, büyük bir yaprak dökmeyen ağaçtan elde edilir, bu bitki Avustralya’ya ve birkaç komşu bölgeye özgüdür. Dezenfektan ve antiseptik özellikleri nedeniyle, losyonlar, kremler, sabunlar ve diş macunu gibi çok çeşitli kozmetik ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Niolinin uçucu yağı, taze yapraklarının ve dallarının buharla damıtılmasıyla çıkarılır. 

Nioli Yağı Faydaları
 

1. Analjezik

Bu yağın ağrı kesici özelliği onu çok iyi bir analjezik yapar. Sinirlerde uyuşmayı tetikleyerek ve bölgeyi duyarsızlaştırarak ağrıyı ortadan kaldırır. Baş ağrısı, migren, diş ağrısı, kulak ağrısı, kas ve eklem ağrısının yanı sıra burkulmalara bağlı ağrının giderilmesinde çok etkilidir.

2. Romatizma Önleyici

Bu yağ, kan ve lenf dolaşımını uyarır, böylece eklemlerde ürik asit birikmesini önler ve vücudun çeşitli bölgelerine sıcaklık getirir. Bu iki faktör birlikte romatizma, artrit ve gut hastalığından kurtulmaya yardımcı olur.

3. Antiseptik

Açık yaralar enfeksiyonlara yatkındır, çünkü bakteriler, mantarlar ve diğer mikroplar bu yaralar yoluyla kan dolaşımına girme şansı çok yüksektir. Bakteriler ayrıca kanallarda, kolonda, prostatta, bağırsaklarda ve böbreklerde bulunur ve hassas vücut kısımlarının enfeksiyonlarına neden olur. Nioli bitkisel yağı, antiseptik özellikleri sayesinde, bu bölgelerdeki bakteriyel büyümeyi engelleyebilir ve sepsis, tetanoz ve diğer iç organların enfeksiyonlarına karşı iyi koruma sağlar.

4. Bakteri Karşıtı

Bu yağ bakterileri öldürür ve bakteri üremesini ve enfeksiyonları önler.

5. Gücü Artırır

Bu yağ, vücuttaki besinlerin uygun emilimini ve dağılımını teşvik ederek büyümeyi teşvik eder ve sağlığı artırır. Ayrıca gücü arttırır.

6. Siğil, Sivilce İzlerini Kapatır

İnsanlar yüzlerinde veya ciltlerinde siğil ve sivilce izleri görmek istemezler. Piyasadaki kremleri ve losyonları denemiş olabilirsiniz, ancak sonuç almamış olabilirsiniz. Cildiniz hiç açık olmadığına dair umudunuzu kaybediyorsanız neden nioli yağını kullanmaya çalışmıyorsunuz? Bir sikatrizan olarak, ciltte sivilce, siğil veya çiçek tarafından bırakılan izleri azaltır. Bu yağ, etkilenen bölgedeki yeni dokuların ve hücrelerin büyümesini de hızlandırır ve yepyeni bir görünüm kazandırır. Bu yeni dokular, yara izlerinin eski ve hasarlı dokularının yerini alacak, böylece yara izleri eninde sonunda kaybolacaktır.

7. Dekonjestan

Bu uçucu yağ, bu bölgelerde balgam birikimini temizleyerek akciğer, bronş, larinks, farenks, trakea ve burun yollarındaki tıkanıklıkları da açar. Bu, daha kolay nefes almanıza ve günün sonunda iyi bir uyku garanti etmenize yardımcı olur.

8. Balgam Söktürücü

Bu yağın balgam söktürücü özelliği, akciğerlerde, bronşlarda, gırtlakta, ve burun yollarında sertleşmiş balgam veya nezle birikintilerini gevşetir, böylece göğüsteki ağırlığın yanı sıra öksürük ve tıkanıklığı giderir.

9. Ateş Düşürücü İlaç

Bu yağ, ateşe neden olan enfeksiyonlarla savaşarak ve teri teşvik ederek ateş sırasında vücut sıcaklığının düşürülmesine yardımcı olur. Bu aynı zamanda kanın bir dereceye kadar detoksifiye edilmesine yardımcı olur, böylece ateşten daha hızlı rahatlama sağlar.

10. Böcek ilacı

Böcekleri öldürür (hamamböceği ve birkaç inatçı kurttan) ve aynı zamanda onları uzak tutar. Bu, bu etkiyi elde etmek ve bölgenizi böceksiz tutmak için spreylerde ve buharlaştırıcılarda kullanılabilir.

11. Uyarıcı

Vücudun içinde çalışan sistemler için bir uyarıcıdır. Nioli yağı, kan dolaşımını ve hormon, enzim ve diğer meyve sularının salgılanmasını sağlarken metabolik süreçleri de uyarır. Bunlar sindirim, emilim ve atılımı içerir. Bu şekilde büyümeyi uyarır ve bağışıklığı güçlendirir.

12. Solucan İlacı

Nioli uçucu yağı da bağırsak solucanlarını öldürür. Hem yuvarlak solucanlarda hem de tenyalarda etkilidir. Solucanların varlığı normal fiziksel ve zihinsel büyümeyi engeller ve ayrıca besinlerin vücut tarafından emilimini engeller. Bu yağın kullanımı, durumdan sorumlu solucanları ortadan kaldırarak bu engelli büyümeyi ortadan kaldırabilir. Solucanlardan yetişkinlere göre daha sık muzdarip çocuklara da güvenle verilebilir.

13. Yara İlacı

Nioli’nin uçucu yağı, yaralarınızın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Herhangi bir losyon veya krem ile karıştırılmadan yaralara harici bir uygulama olarak uygulanabilir. Bu yağ, iç yaraların, kesiklerin ve ülserlerin iyileşmesinde eşit derecede faydalıdır. Enfekte bir yerde lökositleri ve trombosit partiküllerini aktive eder ve mikropların girişini önler. Bu yağın dezenfektan özelliği, mikrobiyal enfeksiyonların büyümesini engeller.

Diğer Avantajlar

Sindirim sistemini güçlendirir, cilt enfeksiyonlarını iyileştirir, yağlı cildin tıkanıklığını temizler ve böcek ısırıklarına ve sokmasına karşı bir panzehir olarak kullanılabilir. Ayrıca kaynar, apse, akne ve döküntülere karşı etkilidir.