Biberiye Yağı 50 ml
Biberiye Yağı

Biberiye Yağı 50 ml

Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)

Latince adı: Rosmarinus officinalis

İngilizce adı:Rosemary

Familyası: Ballıbabagiller (Lamiaceae) 

Orijin ülke: Akdeniz ülkeleri

:
Rosmarinus officinalis cinsi Biberiye bitkisinin yaş yapraklarının zeytin yağında bekletilmesiyle elde edilen maserasyon sabit yağıdır.


Biberiye yağı faydalarından önce biberiye bitkisinden söz etmek gerek. Fesleğen, lavanta ve adaçayı ailesinin bir üyesi olan biberiye bitkisi genellikle Akdeniz ikliminde yetişiyor. Dillere destan olan biberiye yağı da bu bitkinin yapraklarından elde ediliyor. Hatta biberiye yağının geçmişi Antik Çağ’a kadar uzanıyor.


Biberiye yağının mucizevi etkilerinden biri de baş ağrısını kısa bir masaj sonrasında geçirmesi. Başınız ağrıdığı zaman birkaç damla biberiye yağıyla masaj yapabilir ya da bileklerinizin üzerine bu yağdan biraz damlatabilirsiniz. Kısa bir süre sonra ağrıdan eser kalmayacak.


Canlı ve parlak bir cilt için bir tek biberiye yağı olsa size yeter. Biberiye yağının başlıca etkilerden biri de kan dolaşımını hızlandırması. Bunun yanına besleyici vitaminler de eklendiğinde sonuçların mükemmelliğine şaşıracaksınız. Dilerseniz biberiye yağı içerisine biraz da zeytinyağı ekleyerek çok daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.


Biberiye yağının eşsiz kokusu ve içeriği hafızanın güçlenmesinde çok etkili. Okula giden bir çocuğunuz varsa ya da her şeyi sürekli unutuyorsanız evinizin bazı köşelerine ya da kıyafetlerinize çok az miktarda biberiye yağı damlatabilirsiniz. Sonuçlara inanamayacaksınız.


Biberiye yağının cilt güzelleştirme etkisinden saçlarınız için de faydalanabilirsiniz. Saç diplerinize biberiye yağıyla masaj yapıp kan dolaşımını hızlandırabilir, kokusuyla kendinizden geçebilir ev sonrasında da güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca biberiye yağının saçların beyazlamasını yavaşlattığı da söyleniyor.


Biberiye yağının zayıflatıcı etkisinden faydalanmak için özellikle kilo probleminizin olduğu bölgelere düzenli olarak masaj yapmanız gerekiyor. Yağlanmanın fazla olduğu yere biberiye yağıyla yapılan masaj, bu istenmeyen, çirkef yağların parçalanmasını sağlıyor. Elbette spor ve diyetle de bunu desteklemek şart.


Biberiye yağının insanı rahatlatan ve içinin huzur dolmasını sağlayan bir etkisi var. Stresli olduğunuz dönemlerde bileklerinize ya da avuç içlerinize biberiye yağı damlatabilirsiniz. Ardından uzun zamandır yolunu gözlediğiniz rahatlama hissine kavuşacaksınız.


Biberiye yağının güçlü bir antioksidan etkisi var. Aynı zamanda mikroplara da savaş açarak çok daha sağlıklı olmanızı sağlıyor. Dilerseniz her gün düzenli bir şekilde biberiye yağı koklayarak solunum yollarınızı temizleyebilir, dilerseniz de el ve ayaklarınızı biberiye yağıyla ovarak mantarlardan kurtulabilirsiniz.