Lavanta Yağı ( L.İntermedia) 10 ml
Lavanta Yağı ( L.İntermedia) 10 ml
Lavanta Yağı ( L.İntermedia) 10 ml

Lavanta Yağı ( L.İntermedia) 10 ml

Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)

Latince adı: Lavandula intermedia
İngilizce adı: Lavandin
Familyası: Ballıbabagiller (Lamiaceae)
Orijin ülke: Fransa, Hindistan, Arabista
 

:

Ürün Adı: Lavanta Yağı (L.İntermedia)

Ürün Markası:

ULUDAĞ HERBAL

Ürün Boyutu:

10ml

Özet Bilgi

Ürün Faydaları:

 

Lavanta yağı, yaydığı güzel kokuyla, sakinleştirici özelliğiyle, rahatlatıcı etkisiyle bilinen bir yağdır. Uykusuzluk, stresle başa çıkma, baş ağrısı, romatizma, adale kasılmaları, cilt hastalıkları ve cilt bakımı, saç bakımı gibi pek çok konuda kullanılır.
Boğaz ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. İyi bir antioksidan kaynağıdır.
Kan basıncını düşürür, bu sayede tansiyonu düşürücü etkisi vardır. Sindirim sistemini rahatlatır. Hazımsızlığı önler. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Saç dökülmesini önler. Erkeklerin saç dökülmesi için de kullanılabilecek bir yağdır. Kepekleri yok eder. Saçların daha çabuk uzamasını sağlar.


Kullanım Şekli:

 

Lavanta yağını, yastığınıza damlatabilir veya bir bardak suyun içine birkaç damla damlatarak, yatağınızın yanında bulundurabilirsiniz. Adale kasılmalarında, kasılmanın olduğu bölgeye yavaş hareketlerle masaj yaparak lavanta yağını sürebilirsiniz.
Ayrıca baş ve romatizmal ağrılarda da ağrıyan bölgelere sürülebilir. Ciltteki yağlanmayı ve dolayısıyla akneleriniz için lavanta yağını direk sürmeyin. Onun yerine ılık suya birkaç damla damlattığınız suyu, tonik olarak kullanabilirsiniz. Lavanta yağı, aynı zamanda saç diplerine uygulandığında aşırı yağlanma ve kepek sorunlarını da çözecektir.